12 Tasarım Harikası Minimal Ev Oteli

2.226

Amerika’da giderek artan yeni trend konaklama tipi oldu minimalistik ev tasarımlı oteller. Bazı “rahat seven” girişimciler bu minik evler ile kendi mini köylerini yaratıyor ve bu işten ciddi paralar kazanıyor. Gecelik konaklama bedeli ortalama 150 $ civarında olan bu evler ihtiyacınıza uygun boyut ve niteliklerde sunuluyor. Kalite arttıkça fiyat da artıyor haliyle.

İşte Portland’dan New york’a, 35m2 den küçük minimal konaklama evleri ;

“Alpha ev”  olarak bilinen bu evler 3 kişilik,  Jakuzili küvet, Mutfak, Manzara balkonu, klimasıyla bütün ihtiyaçları karşılıyor. Gecelik 125 $ fiyatı var.

Wyoming dağlarında kurulu bu tesis, yaklaşık 8 mikro otel ev’ini barındırıyor. Ağırlıklı olarak kışın tercih edilen otelin gecelik fiyatı 149 $

 

Tekerlekli ev yada Mobil mikro ev olarak tanımlanan bu evler konforu ve hacmi ön planda tutuyor. 45 m2’lik alanıyla herşeyi sığdırabildikleri bir gerçek! Şömine, güverte, mutfak, Lcd tv, Klima standart. Ayrıca hayvan dostu olması yanınızda köpeğinizle birlikte konaklayabileceğiniz anlamına geliyor. Fiyatı diğerlerinden yaklaşık %60 daha pahalı. Aslına bakarsanız 240$ çok da değil zira 3 kişi olarak yapacağınız bir tatil için gecelik 250 TL’ye geldiğinden ülkemizdeki fiyatlardan çok daha makul olduğu aşikar.

 

Kaynak Curbed

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası