Twitter 140 Karakter Sınırını Yarın Kaldırıyor!

249

Twitter, kullanıcılara daha esnek ve işlevsel bir uygulama deneyimi sunmak adına bünyesindeki bazı çözümlerde değişiklik yapacağını açıklamıştı.

Başta kullanıcıların 140 karakterlik tweet sınırlarını genişletme odaklı olan değişiklikler, site bünyesindeki GIF, anketler, fotoğraf ve video servislerinde yenilikler meydana getirme amacında olacaktı.

The Verge’de yer alan rapora göre, Twitter’ın yenilikleri 19 Eylül Pazartesi günü itibariyle kullanıcılara sunulacak.

Kullanıcılar önümüzdeki pazartesi günü itibariyle Twitter‘ın daha esnek ve işlevsel bir uygulama meydana getirmek adına getirdiği yeniliklere sahip olacaklar.

Twitter’ın getireceği yenilikler arasında en göze çarpanı ise tweetlerdeki 140 karakter sınırını kaldırması olarak gözüküyor.

2006 yılında kurulmasından sonra sosyal medya platformları arasında farkındalığını yaratan özelliğini kaldıracak Twitter‘ın bu tercihinin son zamanlarda uygulamaya gösterilen düşük ilgiden kaynaklandığı belirtiliyordu.

Facebook, Instagram, Snapchat gibi uygulamalarla girdiği rekabette geride kalmaya başlayan Twitter, uzun süredir kullanıcı sayısı artış oranlarını yükseltememişti.

Twitter’ın GIF, resim, video, anket ve 140 karakter sınırında yapacağı değişikliklerin eş zamanlı olarak mı yoksa kademeli olarak mı yapacağına dair henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Kullanıcılar, gelecek pazartesi itibariyle Twitter‘ın yeni özellik/özelliklerini deneyimleyebilecekler.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası