60 Yıldır Varlığını Bilinen Dünya’nın Ay’dan sonraki ikinci uydusu

869

Dünya’nın yörüngesinde dolaşan ve birçok uzaylı teorisinde adı geçen Black Knight isimli uydu, ilk olarak 1954 senesinde ABD Hava Kuvvetleri’nin yaptığı açıklamalarla gündeme gelmiştir. Hava Kuvvetleri, Dünya’nın yörüngesinde bulunan iki uydunun varlığından bahsederek Ay’ı ve Black Knight’ı kastetmişlerdi. İnsanları meraklandıran açıklamalardan sadece birkaç sene sonra, uzay yarışı sırasında Rus ve Amerikan uzay araçları tarafından gözlemlenen Black Knight, yayımlanan fotoğraflarla ilk defa tüm dünya tarafından tanınmıştır.

Black Knight uydusu, bazı kaynaklara göre yaklaşık 13.000 yaşındadır ve 1950’li senelerde keşfedilmiş olmasına rağmen çok daha uzun bir süredir Dünya’nın yörüngesinde bulunmaktadır. Bu gizemli cismin varlığı hakkındaki ilk bulgular, 1899 senesinde Nikola Tesla‘nın yaptığı bir deneye dayanmaktadır. Bilim insanı, radyo dalgalarını kullanarak bir deney gerçekleştirmiştir ve Dünya dışı doğal bir cismin varlığına dair veriler toplamayı başarmıştır. Nikola Tesla bu cismin çok hızlı olduğunu iddia etmiştir ve onun iddiasını destekleyen söylemler ilerleyen tarihlerde dile getirilmiştir. Bazı bilgilere göre Black Knight Dünya’yı birkaç saatte turlayabilecek kadar hızlı hareket etmektedir ve bu da uydunun incelenebilmesini, konumunun belirlenmesini zorlaştırmaktadır.

Black Knight’ın dahil olduğu birçok uzaylı teorisi bulunmaktadır ve bunlardan en popüleri, Black Knight’ın insanları izleyen bir gözetleme aracı olduğudur. Bir teori de bu uydunun bizlerden önce yaşayan insanların eseri olduğunu söylemektedir. Teoriye göre; uyduyu geliştirebilecek kadar uzun yaşayan ve gelişen insanlar, savaşların ve felaketlerin yaşanmasıyla gezegeniminizin yüzeyinden silinmişlerdir.

Uydu, fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi araç üzerinde bulunan bir insan figürünü andırıyor. Bu nedenle ‘Black Knight’, yani ‘Kara Şövalye’ olarak isimlendirilmiş.<br /

black-knight-ufo-unexplained feature_blacknightsat bks1

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası