Apple Otomobil Üretecek Mi?

459

Son zamanlarda Apple’ın elektrikli araç üretimi için bu sektörüne gireceği dedikoları çıksa da şirkete yakın kaynaklardan gelen son bilgiler oldukça farklı. Gündeme getirilen son bilgilerde Apple tarafından herhangi bir araç üretiminin yapılmayacağı ve bu bakımdan beklentilerin boşa çıkacağı ifade edildi.

Araç Yerine Yazılım Üretecek

Araç üretmeyecek Apple’ın bu konuda farklı bir çalışma üzerinde çalışacağı belirtildi. Öyle ki elde edilen bilgilerde Apple’ın daha çok otonom sürüşe yönelik yeni yazılımlar geliştireceği ve böylece tek bir model ile piyasada olmak yerine üretilecek pek çok farklı araçta bu yazılımın kullanılmasını amaçladığı ifade edildi.

Her ne kadar bir araç üretimine piyasaya girmeyecek olsa da Apple yapacağı çalışmalar ile birlikte pek çok farklı araçta yer almayı başaracak. Elektrikli ve otonom sürüş özelliği bulunan araçlara yönelik yapılacak bu çalışmalar ile birlikte Apple kendine farklı biri gelir alanı da yaratmayı başaracak. Bu bakımdan geleceğin araçları Apple markasıyla sunulmayacak olsa da içeriğindeki pek çok yazılım Apple imzası taşıyacak.

Kaynaklar Sağlam

Gündeme getirilen haberler markaya çok yakın kaynaklara dayandırıldığından dolayı bugün oldukça farklı yerlerde yayınlandı. Özellikle yabancı basında yayınlanan haberler Apple’ın araç teknolojisi ile ilgili güncel planlarının ortaya çıkmasını sağlarken gündemde yer alan haberler ile ilgili marka tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası