Biseksüel olunur mu, doğulur mu?

1.420

Tercihler..

Hormonlarımızın dengesizliği sonucu mu çıkıyor eğilimler, yoksa eğilmek istediğimiz için hormonlarımızı biz mi yönetiyoruz?

Bazılarımızın aklı almasa da, dünyada birçok insan biseksüel olarak yaşamakta. Hem bayana, hem erkeğe ilgi duymak nasıl bir duygu? Aynı cinsel arzuyla dokunmak, aynı heyecanı yaşamak, aynı kalp atışları.. Biz tek cinsiyetler için karmaşık bir durum.
Bazı biseksüeller aslında hiçbir cinsle ilişkiye girmemektedir.Sadece duygusal doyum diyebiliriz onlar için.Biseksüeller için cinsel çekim her arzu edildiğinde uygulanması anlamına gelmiyor bir kısmı için.

Bir cinse duygusal yaklaşıp, cinsel anlamda yalnızca bir cinsle aktif olmayı seçenler var mesela.Sevgi, şefkat, his, bağlılık, hissetmek, temas, aşk..bunlar bu kişilerin masum hissetmek istedikleri tarafları.Diğer cinsle ise arzu, ihtiras, güç, ten, doyumsuzluk, hakimiyet kurma ya da teslim olma isteği ön plana çıkıyor. Bazen pasif olmayı seçiyorlar, bazıları ise aktif olmayı sevenler.


Biyolojik, toplumsal ve kültürel etmenler her kişi için farklı olduğundan, herkesin cinselliği kişiseldir.Cinsel anlamda kimliklerinin oluşması devam eden bir süreçtir.Ron Fox tarafından 900’den fazla biseksüel bireyle yapılan bir çalışma, bunların 3’te 1’inin daha önce lezbiyen veya gay olarak tanımlandığını ortaya çıkarmıştır.Biseksüellik, aynen eşcinsellik ve heteroseksüellik gibi cinsel keşif sürecinde geçici bir basamak da olabilir, uzun dönemli bir kimlik de.

Biseksüel Erkek Kimdir?

Aslında onları tanıyabilmek, ayırt edebilmek pek de mümkün değildir.Bir gay ya da lezbiyen gibi öne koydukları davranışları olmadığından seçim yapmak güç.Her iki cinse de yaklaşımları aynı olabileceğinden, çok da tutarlı bir gözlem yapamazsınız.Belki erkek kardeşiniz, belki babanız, belki sevgiliniz hatta kocanız bile biseksüel çıkabilir.Nasıl anlamam demeyin, onlar bu duygularını rahatça gizleyebilir.
Belki ufak detaylarda bulabilirsiniz; fazla seçici olması, izlediği diziler, giydiği pantolon dar mı bol mu, mimikleri, temizlikte neye dikkat ettiği, size görünmek için çabaladığı güzelliği ya da tam tersi, size dokunuşu, yanınızda heyecanlanması..Cinsel anlamda size arzuyla mı yoksa sadece iş bitiriş olarak mı yaklaştığı, tam anlamıyla bir ilişki yaşamadan da kendini tatmin ettirmesi yetiyorsa doyum sağladığı başka odak insanlar vardır, bunu sakın gözünüzden kaçırmayın.

Biseksüeller toplumumuzda var ve var olmaya devam edecek. Seçimleri yüzünden onları yargılayamayız, dışlamak da doğru bir davranış değildir. Aksine, bir çok normal olarak adlandırdığımız insanlardan daha çok hak-hukuk bilincinde olabilirler. Ancak aksi davrananlar için söylüyorum, eğer tercihiniz belirsizlikten yana ise, cinsel kimliğinizi oturtmadan, kendinizi düzeltmek adına, başka insanları kullanarak tatminkarlığınızı üzerinde harcamaya çalışmayın.Karşınızdaki tek eşlilikten yana, sizin gibi sadece gidip-gelici değil..
Ailelerin küçük yaşta bu eğilimleri fark etmelerini umuyoruz.

Kadınlar olarak hüsrana uğramak istemediğimiz bir konu aslında. Sadece zarara uğramak istemiyoruz, yoksa kimin cinselliği kimin umurunda..

Çok mu fazla atıyorum? Bilmediğim konular hakkında konuşmak benim tarzım değil..

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası