Erkeklerin Haklı Olduğu Aşk Ve Cinsellik Gerçekleri

508

Kadın erkek ilişkisinde aşk ve cinsellik konularında erkekler genellikle haklıdır. Kadınlar ise çoğu kez kuşkularla, korkularla, gözyaşlarıyla ve umutsuzlukla zaman kaybetmeye meyillidir.

BİLGİSAYAR OYUNLARI SİZİ YAKINLAŞTIRIR

Erkek arkadaşınızın arkadaşlarıyla toplanıp PlayStation oynaması size saçma gelebilir. Hatta bunu çocukça bulup bu konuda yorum bile yapmak istemeyebilirsiniz. Bu alışkanlığını ne kadar saçma ve çocukça bulursanız bulun, bir kere denemekten zarar gelmeyeceğini kabul edin.

İNTERNET ALIŞKANLIKLARININ SEVGİYLE İLGİSİ YOKTUR

İnternet hayatımıza her gün yeni bir şeyler getiriyor. Onlardan biri de arkadaşlık siteleri. Ne kadar çok arkadaşınız olursa o kadar popüler oluyor, ne kadar çok resim koyarsanız o kadar sosyal oluyorsunuz. Ama erkek arkadaşınızın arkadaş sayısı veya listesine devamlı birilerini eklemesi sizi zamanla rahatsız etmeye başlayabiliyor. Hatta zaman zaman etrafımızda sırf Facebook yüzünden kavga eden çiftler bile görüyoruz. Sadece bir siteyi baz alarak sevgilinizin sizi her an aldatabileceği veya sizi sevmeyeceği düşüncelerini kafanızdan atın. Arkadaşlık sitelerinin her zaman amaç değil, bir araç olabileceğini unutmayın.

BAŞKA İNSANLARA BAKMAK NORMALDİR

Adı üstünde: Sadece bakmaktan bahsediyoruz. Bazı kadınlar, kendilerine aşık erkek arkadaşlarının başka kadınlara kesinlikle bakmaması gerektiğini düşünürler. Güzelliklerle dolu bir dünyada yaşıyoruz. Tabii ki yolda yürürken veya bir yerde oturup yemeğini yerken başka kadınlara bakacak. Siz de erkeklere baktığınızı kabul edin. Kız arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda etrafınızdaki erkekler hep çirkin mi oluyor? Siz de yakışıklı erkeklere bakıp aranızda yorumlar yapıyorsunuzdur. Bazı çiftler bunu beraberken de yapıyor. Uzaktan fazla “rahat” bir ilişki gibi gözükse de, aslında bu durum, o iki insanın birbirleriyle ne kadar rahat olduklarını gösterir. İnsan doğasının doğuştan gelen bu özelliğini kabul edin ve sadece bir bakışın erkeğinizin sizi aldatacağı anlamına gelmeyeceğini unutmayın.

BAZEN SUSMAK İYİDİR

Özellikle ilişkinin başlarında, sohbet esnasında ortaya çıkan suskunluklar herkesin korkusudur. Etrafınıza bakmaya başlar, birbirinizin hakkında başlıca şeyleri öğrendikten sonra çaresizce yeni konu arayışına girmeye çalışırsınız. İşte o zaman bir şey söyleyebilmek, anlatabilmek için kıvranırsınız. Ona altı yaşındayken başınızdan geçen bir macerayı anlatmaya başlamadan önce şunu aklınızın bir köşesine yazın: Sadece sessizliği bozmak için es vermeden anlattığınız şeyler kimsenin ilgisini çekmez. Eğer karşınızdaki insana fırsat vermeyecek kadar çok konuşursanız onu hiçbir zaman tanıyamazsınız. İlk günlerin gerginliği geçtikten sonra sessizlik altın değerinde olacaktır. Bazen birbirinizle konuşmadan sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. İşte öyle zamanlarda sadece yan yana olmanın bile yettiğini anlarsınız.

BATAN GEMİYİ TERK EDİN

Bazı ilişkilerin son kullanma tarihi vardır ve bazı kadınlar o tarihi görmezden gelip ilişkilerini düzeltmeye çalışırlar. Bir de erkeklere bakın. Kadınlar ilişkiyi nasıl kurtaracaklarını düşünedursun, onlar hızlı bir kâr-zarar hesabı yapıp olay yerinden uzaklaşırlar. Olaya şu açıdan bakarsanız, çok beğenerek bir elbise ya da bir bluz almış ve onu dolabın bir köşesinde unutmuş olabilirsiniz. Uzun bir aradan sonra kıyafeti denediğinizde, size aldığınız zamanki kadar yakışmadığını fark edebilirsiniz. Erkeklerde de bu durum aynıdır. Durumun ümitsizliğinin farkına vardığınızda kararlılıkla erkeğinize veda edebilirsiniz.

BAZI ŞEYLERİ İÇİNİZDE TUTMAYIN

Bir şeyi sevip sevmediğinizi bir tek kendiniz bilebilirsiniz. Belki kediniz veya en yakın arkadaşınız hareketlerinizden bir şey çıkarabilir ama erkek arkadaşınızdan bunu beklemeniz çok doğru değil. Bunun kolay olmadığını da kabul edin. Bunun kolay olmadığını da kabul edin. Erkek arkadaşınızın beyninizden geçenleri otomatik bir şekilde algılayıp ona göre hareket etmesini beklemeyin. Bu, sizi atının arkasına doğru atıp gün batımına doğru koşması kadar gerçek dışı. Hayatınızdaki erkeğe ne yapması gerektiği ve bunun ne zaman yapılmasının doğru olduğunu uygun bir dille anlatın. Böylece sonsuza kadar mutlu yaşarsınız.

CİNSELLİK SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA, OLAN OLMUŞTUR

Kadınlar, sevgililerinin eski ilişkilerini takıntı haline getirip bu konuda kafalarının içinde bir takım hesaplar yapmaktan kendilerini alıkoyamaz. Hatta eski erkek arkadaşlarıyla onların eski sevgililerini kıyaslamaya kadar gidebilir bu durum. Erkekler ise bu konuda öylesine rahat ki, “N’olmuş yani?” deyip olayın içinden kolayca sıyrılabiliyorlar. Değiştiremeyeceğiniz bir şey için neden üzülesiniz ki? “N’olmuş yani?” durumu, eğer onun birlikte olduğu kişi sayısı sizden fazlaysa ve skandallarla dolu bir geçmişe sahipse çok doğru olabilir. Ama siz yine de bunu sorgulayıp sinirlerinizi boşu boşuna yormayın.

HEDİYE ALMAK MECBURİYET OLMASIN

Sevgililer Günü, doğum günleri, yılbaşı gibi günler sevgilinize hediye almanız için üzerinizde baskı kuran zamanlardır. Siz o mağaza benim, bu alışveriş merkezi senin seklinde dolaşıp erkek arkadaşınıza hediye bakarken, o arkadaşlarıyla poker oynuyor olabilir. Çünkü onlar için böyle günler bazen önemli olmayabiliyor. Bazı erkekler doğum günlerinin kutlanmasından ve hatta hatırlanmasından bile hoşlanmazlar. Sizin için özel olan günlerde hiç olmazsa bir çiçek bekleseniz bile, o gül hiçbir zaman size gelmeyebilir. Erkek arkadaşınız sizi ne kadar severse sevsin, bunu hediye yoluyla göstermek istememesini normal karşılamalısınız. Siz içinizden geldiği gibi davranmaya devam edin ama aynı karşılığı almayınca da bozulmayın. Her insanın aynı olamayacağını aklınızda bulundurun.

HER ŞEYİ TARTIŞMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ

Sizin için önemli olan bazı konular erkek arkadaşınıza göre üzerinde konuşulmaya bile değmeyecek cinsten olabilir. O size tepki vermedikçe siz zıvanadan çıkabilirsiniz. Örneğin beraber izlediğiniz dizideki bir karakterin yaptığı bir şeyi sevgiliniz sizinle uzun uzadıya tartışmak istemeyebilir. Size bu konuda biraz sert cevap verdiğinde alınmamalısınız. Örneğin ona “Sana mesaj attığımda neden hemen cevap yazmıyorsun?” diye çıkıştığınızda bırakın erkek arkadaşınızın aşkını, ilişkinizin enerjisini tüketiyor olabilirsiniz. Enerjinizi önemli şeylere saklayın. Aşk aslında idare etmesi kolay bir şey. Neden zorlaştırasınız ki?

 

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası