Facebook Adblock Plus Savaşı Sürüyor

180

Facebook kullanıcıların sosyal medya ziyaretleri sırasında reklam görüntülemesini isterken bu konuda en büyük savaşı reklam engelleyici uygulamalara karşı veriyor. Kullanıcıların bu tür uygulamaları kullanması reklamlardan elde edilen dönüşlerin daha da az olmasına neden olurken geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından yapılan açıklamalarda reklam engelleyicilere yönelik çeşitli algoritmaların geliştirildiği ve Facebook’ta uygulanmaya başlanacağı belirtilmişti.

Algoritma ile birlikte kullanıcılar reklam engelleme uygulamalarına sahip olsa dahi Facebook’ta yayınlanan reklamları görüntüleyebiliyor. Yaşanan bu olayın ardından uygulama geliştiricileri Facebook’un hamlesine yönelik bir güncelleme yaptı. Yapılan güncellemeyle birlikte Facebook’un geliştirildiği yazılım kısa süre içerisinde kırılırken böylelikle Facebook tarafından yapılan sonra hamle geçersiz hale getirildi. Kullanıcılar uygulamalar ile eski dönemlerde olduğu gibi yine reklam görüntülemekten kurtulabiliyor.

İkinci Mağlubiyet Geldi

Aynı durumun kısa süre içerisinde iki defa yaşandığı belirtilirken Facebook ve özellikle piyasada popüler olarak kullanılan Adblock Plus arasında bu savaşların devam etmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Facebook tarafından yeni bir hamleliğin daha yapılması beklenirken bu konuda başarıya ulaşılması zor görünüyor.

 

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası