Facebook ile Wi-Fi bulma dönemi başladı!

287

2 milyar aktif kullanıcısı ile her geçen gün büyümeye devam eden ve sadece bir sosyal ağ olarak kalmayan Facebook, kullanıcılara farklı alanlarda yardımcı olan çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Facebook, Çin nüfusunu geçti!

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, platformun en güncel aktif kullanıcı sayısını resmen açıklamış…

Facebook, geçtiğimiz yıl bazı ülkelerde kullanıma sunduğu Wi-Fi Bul özelliğini, bugün itibariyle tüm kullanıcılar ile buluşturduğunu açıkladı.

Peki, Facebook’un Wi-Fi Bul özelliği ne işe yarıyor? Gelin, bu sorunun cevabına hep birlikte göz atalım.

Facebook etrafınızdaki kablosuz ağları buluyor!

Facebook’un Android ve iOS uygulamaları ile birlikte kullanıma sunulan özellik, hücresel bağlantının zayıf olması veya seyahat gibi zorlu koşullarda kullanıcıların yakınlarında bulunan Wi-Fi ağlarını görebilmesini sağlıyor.

Böylece, kullanıcılar en yakınında bulunan ücretsiz kablosuz ağ noktasına giderek internet hizmetinden sorunsuzca yararlanabiliyor.

Facebook yetkilileri, ücretsiz Wi-Fi noktalarının görülebilmesi için işletmelerin kayıt yaptırması gerektiğini ve bu nedenle özelliğin gelişimi için zamana ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

Kullanıcılar bu özelliğe Facebook uygulamasında bulunan Daha Fazla sekmesine geçiş yaptıktan sonra, Wi-Fi Bul’a tıklayarak ulaşabiliyorlar.

Programların gereksiz yere istediği izinleri önemseyen kullanıcılara bu özelliğin daha fazla izin istediğini söylemekte fayda var.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası