Google Uygulamaların Boyutlarını Düşürüyor!

1.084

Son dönem akıllı telefon kullanıcıların sahip olduğu en büyük problemlerden biri hiç şüphesiz cihazlarının hafıza durumu olarak gözüküyor.

Gereksiz fotoğraf, oyun ya da çeşitli uygulamalarla doldurulan akıllı telefonlar, kullanıcıların gerekli çözümleri kullanabilmesine engel oluyorlar.

Telefonlarındaki hafıza ve uygulama boyutlarına dair sürekli olarak hesap yapan kullanıcılara yönelik olarak eşsiz bir çözüm bulunmuş durumda.

Artık Google Play Store üzerinden indirdiğiniz bir uygulamanın tam boyutunu görebileceksiniz.

Uygulamaların tam boyutlarını play store’dan öğrenin

Google, kullanıcıların uygulama boyutları ile kafalarında soru işaretleri kalmaması adına, yeni bir çözümü devreye sokma kararı aldı.

Kullanıcılar artık, Google Play Store üzerinden indirecekleri uygulamaların boyutları hakkında kesin bir fikir sahibi olabilecekler.

Uygulamaya dair her detayın gösterileceği platformda, uygulamanın yer kaplama boyutuna değinen rakamlar dahil, tüm bilgiler kullanıcılara aktarılacak.

Güncellemeler artık daha az boyutlu olacak

Google ayrıca, uygulama güncellemelerin daha küçük boyutlu olması için yeni bir algoritmayı devreye sokmuş durumda.

Engadget’ta yer alan habere göre yeni algoritmanın, yüzde 50’ye varan oranda güncelleme boyutunu küçültmesi bekleniyor.

Son olarak Google, 2GB düzeyindeki büyük oyunların boyutlarında da değişime giderek, oyun boyutlarını yüzde 12 oranında düşürecek.

 

 

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası