Güneş gözlüğü seçerken dikkat

1.387

Herkesin nedeni kendine. Sadece tarz mı yaratmak istiyorsunuz? Kabul. Gözlerinizi güneşin doğrudan ve dolaylı ışınlarından mı korumak istiyorsunuz? Kabul. Çok uyudunuz (ya da hiç uyumadınız) ve arkadaşlarınızın içine şişmiş gözlerle çıkmak istemiyor musunuz? O da kabul. Güneş gözlükleri küçük yaşlardan itibaren herkesin kullanımı ve olası her neden için üretilen, belki de en mühim aksesuarlardan biri. Neden mi? Çünkü güneş gözlüğü bir lüks değil, ihtiyaç. Doğru güneş gözlüğü seçimi de bu anlamda kriterleri bilinmesi gereken en önemli konulardan biri. Peki,güneş gözlüğü kullanımı neden önemli? Önce bu konuya açıklık getirelim.

Oval yüz tipine sahipseniz çok şanslısınız çünkü orantılı yüz hatlarınız sayesinde beğendiğiniz herhangi bir gözlük modelini alabilirsiniz. Ayrıca yeni trendleri denemek istiyorsanız, gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

Eğer yuvarlak yüz tipine sahipseniz, yüzünüzü uzun ve ince gösterecek modelleri tercih etmelisiniz. Dolayısı ile seçeceğiniz çerçeve yüzünüzün en geniş kısmıyla aynı genişlikte ya da biraz daha genişçe bir model olmalı. Ayrıca kare ya da dikdörtgen gibi keskin hatlı modeller yüzünüze çok daha fazla yakışacaktır. Özellikle yuvarlak hatlı modellerden uzak durmaya çalışmalısınız.

Alnınız dar, çeneniz ufak ve elmacık kemikleriniz de belirginse elmas yüz tipine sahipsiniz demektir. Bu şartlar altında oval çerçeveli güneş gözlüklerini tercih etmeniz sizin için çok daha doğru olacaktır. Eğer oval gözlüklerden hoşlanmıyorsanız köşeleri hafif yuvarlak, dikdörtgen bir çerçeve modelini de tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası