Instagram, Hikayeler özelliğini genişletiyor

644

Popüler Fotoğraf/video paylaşım servisi Instagram, rakibi olan Snapchat’ten geride kalmamak için Snapchat‘ten “esinlendiği” Hikayeler (Stories) özelliği, kullanıcıların 24 saat içinde kaybolacak fotoğraflar ve videolar yayınlamasına imkan tanıyordu. Ancak yayınlanan materyal kaydedilmiş fotoğraf ve videolardan değil, doğrudan telefonun kamerasıyla o anda çekilen görüntülerden oluşuyordu. Bundan böyle Hikayeler’i bulmak daha kolay Fotoğraf paylaşım servisindeki kullanıcılar böylece takip ettikleri kişilerin, “anlık” paylaşımlarını hiçbir filtre veya düzenleme yapılmadan görebilme imkanına kavuşacak.

Instagram şimdi yeni güncellemesiyle, keşif sekmesinin üstünde de paylaşım servisindeki popüler öykülerin  görünmesini mümkün kılıyor. Kullanıcılar, kendi ilgi alanlarına ve sık yaptıkları arama sonuçlarına göre keşif sekmesi üzerinde farklı kullanıcıların oluşturduğu Hikayeleri görebilecek.

Snapchat ile gizli rekabet içindeki Facebook, Snapchat’ın en önemli özelliği olan Hikayeler’in benzerini Instagram’da yaratarak Snapchat’i doğrudan rakip olarak gördüğünü de kabul etmişti. Zuckerberg şimdi Hikayeler özelliğini geliştirerek daha fazla yeni kullanıcının Snapchat yerine Instagram’ı tercih edeceğini umuyor.

 

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası