Instagram yine özellik kopyaladı!

1.095

Facebook ve çatısı altında yer alan uygulamalar diğer platformlardan kopyaladıkları özellikler anlamında iyiden iyiye sabıkalı hale geldi. Şirket, bu sefer de fotoğraf Instagram’a başka bir platformdan aktardığı özellikle gündeme gelmiş durumda.

Instagram, Snapchat’i kendi silahıyla vurdu!

Instagram rekabet içerisinde olduğu Snapchat’ten esinlendiği özelliklerle yükselmeye devam…

Instragram Koleksiyonlar özelliğini duyurdu

Instagram bu sefer Snapchat’ten değil, Pinterest’ten özendiği bir özelliği platformuyla bütünleştirdi. Kaydettiğiniz gönderileri organize etmenin yeni bir yolu olarak lanse edilen özellik Koleksiyonlar (Collections) olarak geçiyor.

Aynı Pinterest’in Panolar (Boards) özelliği gibi, Instagram’da da fotoğraf ve videoları artık ayrı kategoriler altında sınıflandırarak toplamanız mümkün hale gelecek. Tabii ki panolar özelliğiyle klasörlemeyi ilk bulan Pinterest değil ancak sosyal medyada yer imi kavramının yaygınlaşmasında öncünün bu platform olduğu da bir gerçek.

 

Koleksiyonlar özelliği, profiliniz altındaki kayıtlı gönderiler sekmesinin altında yer alıyor. Ek olarak aynı tüm kayıtlı gönderilerinizin olduğu gibi, koleksiyonlarınız da sadece sizin görebileceğiniz şekilde kaydediliyor. Instagram, Aralık ayında gönderi kaydetme özelliğini sunduklarından bu yana, kullanıcılarının %46’sının en az bir gönderi kaydettiğini belirtiyor.

Hali hazırda bir türlü istediği noktaya ulaşamayan Pinterest, Instagram’ın benzer özellikleri kullanıcılara sunmasıyla daha da kan kaybedecek mi bunu zaman gösterecek.

 

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası