Instagram’a İşletme Araçları Eklendi

373

Instagram küçük işletmelere yönelik geliştirdiği yeni bir araç sayesinde satış yapmanın daha da kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağladı. Yeni yapılan geliştirmede İşletme Araçları adı verilen özel bir bölümün açıldığı görülürken bu bölüm üzerinden küçük işletmeler daha hızlı ve pratik bir şekilde satış işlemlerini Instagram üzerinden yapabilecek.

2 ay önce Instagram yönetimi tarafından duyurulan ve test çalışmalarına başlanan iş araçları ilk olarak Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika’da denenmeye başlanmıştı. Yapılan bu denemelerden iyi sonuçların alınması farklı bölgelerde de bu özelliğin kullanılmasını sağlarken yapılan son açıklamada özelliğin artık Avrupa, Orta Doğu, Birleşik Krallık ve Afrika’da da kullanılabileceği belirtildi.

Sistemi üyelik girişi yapan kişilerin çok daha farklı imkanlardan yararlanabileceği açıklanırken potansiyel müşterilere ulaşmak, iletişim bölümü üzerinden müşterilerle iletişim kurmak ve daha iyi bir şekilde hizmet vermek mümkün olacak. Üstelik yapılacak tüm işlemler ile ilgili analizin de sunulacak olması müşteri portföyünün geliştirilmesini ve farklı reklam çalışmaları ile satışların daha da arttırılmasını sağlayacak.

Promote adında yeni özelliğin bulunacağı araçta firmaların özel promosyonlar yapabilmesi, en çok ilgi gören ürünleri tespit ederek bu ürünlere yönelik reklam çalışmalarını başlatabilmesi de mümkün olacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası