İspanyol Diva’nın İstanbul’a Geliyor!

1.326

Pedro Almodovar’ın “Yüksek Topuklar” filminin unutulmaz sesi, İspanyol müziğinin divası Luz Casal, 30 yılı aşkın kariyerinin en güzel şarkılarını 29 Nisan Cumartesi günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda seslendirecek.

“Gracias a la Vida”, “Historia de un Amor”, “Amado Mio” gibi klasik şarkılara getirdiği yorumlarla tüm Avrupa’da dinleyicilerin hayranlığını kazanan sanatçı, “Piensa en mi” şarkısı ve “La Pasion” albümü ile Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesine ulaştı.

Luz Casal, 1980 yılında yayımladığı ilk single çalışması El Ascendor ile “Eleştirmenler Özel Ödülü”, 1999 yılında Mi Confianza ve 2000 yılında Soy ile “En İyi Şarkı” ödüllerinin yanı sıra İspanya’nın ünlü Goya Ödülleri’nde EL Bosque Animado filmi için yaptığı şarkısıyla “En İyi Şarkı Ödülü” ve 2009 yılında Fransa’nın en prestijli ödüllerinden biri olan “Devlet Sanat Nişanı”na layık görüldü.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası