Qualcomm’dan BlackBerry’e tarihi ödeme!

1.507

Qualcomm ile BlackBerry arasında süregelen ve uzadıkça uzayan dava hakkında son karar verildi ve şirketler arasında anlaşma sağlandı. Anlaşmaya göre Qualcomm’un BlackBerry’e 814 milyon Dolar ödemesi gerekiyor.

Rakam 1 milyar Dolar’ı bulur mu?

Fakat Qualcomm’un çilesi bu borçla da bitmeyecek. Zira avukatlık ücretleri, yapılan harcamalar ve faizler de eklendiğinde ödenmesi gereken miktar 940 milyon Dolar’ı aşıyor.

İki taraf arasında anlaşmanın sağlanmasının en büyük sebebinin de oldukça yüksek bir şekilde borcu yükselten faiz oranları olduğu düşünülüyor. Qualcomm’un akıllıca bir hamle yaparak erken anlaşma yoluna gittiğini ve sürecin uzatılmasıyla birlikte ödenmesi gerekecek faizden bu şekilde kurtulduğu da iddia edilebilir.

Bu duyurunun ardından BlackBerry hisseleri son dört yılın en yüksek değerine ulaştı. Qualcomm hisselerinde ise müthiş bir gerileme gözlemlendi.

:: Qualcomm’un ödeyeceği miktar hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

KAYNAK : http://shiftdelete.net/qualcommdan-blackberrye-tarihi-odeme-82285

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası