Stephen Hawking’den Bomba Analizler!

872

Dünyanın en ünlü fizikçisi olarak tanımlanan İngiliz bilim adamı Stephen Hawking yaptığı yeni açıklamalar ile oldukça ilgi çekti. Özellikle insanoğlunun şu andaki yaşam tarzını inceleyen ve geleceğe yönelik çeşitli öngörülerde bulunan Hawking dünyanın bin yıldan daha az bir süresinin kaldığını söyledi.

Gelişmeler Umut Verici

Teknoloji ve fizik dünyasında çok önemli gelişmelerin yaşandığını belirten Stephen Hawking 2016 yılının bu açıdan çok parlak bir yıl olarak geçirildiğini ve insanlık adına önemli bir gelişme sağlandığını söyledi. Evren hakkında elde edilen bilgilerin daha da artması ve özellikle son 50 yıllık çalışmalar ile birlikte yeni bilgilere erişilmesinin evren kavramının yeniden tanımlanmasını söyleyen Stephen Hawking insanların evreni kontrol etme noktasında artık çok daha güçlü olduğunu da ifade etti.

Kozmos gibi süper olayların artık özel cihazlar ile yapılabildiğini söyleyen Stephen Hawking tüm bu çalışmalar kapsamında insanoğlunun farklı bir gezegen ve dünya yaratabileceğini söyledi. Dünyanın bin yıllık bir süresi kaldığını özellikle vurgulayan Stephen Hawking bu süre içerisinde yapılacak çalışmalar ile birlikte insanların farklı yaşam alanları oluşturabileceğini ve dünyanın yaşanmayacak bir yer olmasının da bu nedenle çok önemli olmayacağını belirtti.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası