Tinder’da Sınır Geldi, Hesaplar Kapanıyor!

307

Çöpçatanlık servisi olarak kullanıma sunulan ve dünya genelinde popüler bir hale gelen Tinder’da yaşanan pek çok olumsuz olayın ardından önlem alınması zorunlu hale geldi.

Yaş Sınırı Getirildi!

Çöpçatanlık servisi olmasına karşın 13 ile 17 yaş arasındaki gençlerin sistemden yararlanması pek çok sorunun yaşanmasına yol açarken sosyal medya üzerinde yapılan son değişiklik ile birlikte 18 yaş altındaki kullanıcıların sistemden yararlanması engellendi. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılırken bundan sonraki süreç içerisinde 18 yaş altındaki kullanıcıların sistemden yararlanamayacağı belirtildi.

Hesaplar Kapatılıyor!

Önümüzdeki haftadan itibaren tüm hesaplar kapatılmaya başlanırken kısa süre içerisinde yaş sınırı tutmayan tüm hesapların kullanımı engellenecek. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda sitedeki kullanıcı sayısının çok az bir bölümünün 18 yaş altı olduğu belirtilirken bu konudaki oranın yüzde 3 olarak tespit edildiği ifade edildi.

Yapılan bu hamlenin çok doğru olduğunu ve bu konuda sorumluluk hissettiklerini söyleyen yönetim bu konuda bundan sonra da dikkatli olacaklarını ve gerekli önlemleri sosyal medya üzerinden alacaklarını belirtti.

Gerçek Hayatta Görüşülüyor!

Sistem üzerinden birbirleriyle eşleşen kişiler görüşmeler yaptıktan sonra gerçek hayatta da buluşuyor, bir ilişki yaşıyordu. Bu bakımdan küçük yaştaki gençlerin pek çok kötü niyetli kişinin de hedefinde olması Tinder ile sağlanıyordu.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası