Traş olan kadın olur mu demeyin!

2.947

Kulağa pek hoş gelmese de gerçek.Belirttiğimiz gibi kadınlarda tıraş olmaya başlamışlar. İspanyanın ‘La Vanguardia’ gazetesindeki haberlere göre; traş olunca deri daha diri ve genç tuttuğundan, özellikle Asya’da yaşayan kadınlar tarafından popüler olmaya başlamış.
İngilizlerin yapmış olduğu araştırmada; traş olunduğunda, zamanla tüyler sertleşir daha siyah çıkarlar, ancak erkeklerde görülen bu belirti kadınlarda ciltlerindeki bu tepkinin çok az olduğunu belirttiler.
Bilim adamları traş olmanın ciltte yaşlanmayı geciktirdiğini ve tıraş edilen bölgenin diğer bölgelere göre derilerinin daha canlı olduğunu söylediler.


Kadınlarda İlginç Traş Modası

3Araştırmacılar, uzun yıllar traş olan bir erkeğin, yaşıtı olan kadına göre, yüz bölgesinde daha az yaşlanma belirtisi olduğu, bu yüzden traş olmanın kadınlar arasında da uygulanabileceğini belirttiler.

Bilim adamları bir kadın üzerinde yaptıkları bir çalışmada haftada 3 gün traş olan bir kadının traştan sonra sürdüğü kremlerden daha olumlu sonuçlar verdiğini, tüylerinin ne çok siyah nede daha sert çıktığını ifade ederek, haftada 3 gün tıraş olan kadın yüzdeki yumuşaklığı ne ağda ile nede lazer uygulayarak elde edemediklerini köpüklü traşın en iyi çözüm yolu olduğunu belirttiler.

Japonya’da kadınlar bu yöntemi kullandıklarını hatta bazı güzellik firmaları özel traş kremleri çıkarttıklarını, bayanların buna çok büyük ilgi gösterdiklerini söylediler.

Ne kadar çekici geldi bilemem, biz duyduğumuzu aktardık, son karar yine siz hanımların..

 

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası