Türkiye’de Instagram’ı Kaç Kişi Kullanıyor?

377

Instagram EMEA Bölgesi İş Geliştirme Yöneticisi Amy Cole tarafından yapılan açıklamalarda Instagram’ın Türkiye’de 22 milyon kullanıcı sayısına ulaştığı belirtildi. Bu kullanıcı sayısı ile birlikte Instagram için önemli pazarlardan bir tanesi de Türkiye olacak. Özellikle Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’ne katılan ve burada yaptığı konuşma ile önemli verileri Türkiye’deki kullanıcılar ile paylaşan iş geliştirme yöneticisi, yaptığı açıklama ile güncel rakamların da öğrenilmesini sağladı. Türkiye’nin İnstagram’ın gelişmesinde önemli bir yeri olduğunu belirten yönetici, bu katkıların her gün daha da arttığını ve bu bakımdan gelişmenin Türkiye için de önemli olduğu ifade edildi.

Instagram Reklam Pazarı Büyüyor

Türkiye’de 22 milyon kullanıcısı bulunan Instagram’ın Türkiye’deki reklam veren kişiler için de cazip bir pazar yarattığını ifade eden Amy Cole, bu sayede reklam verenlerin kullanıcılara ulaşacağı en önemli platformlardan bir tanesi Instagram olduğunu söyledi. Yapılan açıklamalarda Türkiye’den yoğun olarak reklam çalışması yapan firmalar da belirtilirken Unilever, Turkcell, Ülker gibi önemli firmaların Instagram üzerinden yoğun olarak çalışma yaptığı ve kampanyalarını paylaştığı belirtildi.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası