Twitter SoundCloud’a ortak oldu

193

Malumunuz artık twitter geçtiğimiz ay sosyal ağ kategorisinden çıkartılıp “Haberler” kategorisine alınmıştı. Twitter’ın şimdiki yeni hamlesi, müzisyenlerin Twitter’da daha etkili olmasını ve daha fazla müzik severin Twitter’a akmasını sağlayacak.

2 Twitter’da ünlü müzisyenler büyük ilgi topluyor, sosyal medya servisini konser duyuruları veya yeni parçalarının tanıtımı için kullanıyorlar. Twitter’ın en çok takip edilen kullanıcıları da yine ünlü müzisyenlerden oluşuyor.

SoundCloud da kendi mobil servisi Go ile çok sayıda yeni kullanıcı ve önemli gelir beklentisi içindeyken Twitter’ı bu yeni servisini öne çıkarmak için kullanacak.

007 yılında kurulan Almanya merkezli soundcloud, bulut tabanlı ve web 2.0 alt yapısıyla kullanıcıların ekledikleri müzik ve diğer ses kayıtlarını eklemesi ve paylaşmasına olanak tanıyor. Sosyal medya servisi, ortaklığın detayları ve yatırım miktarı hakkında resmi açıklama yapmamış olsa da, şirketten sızan bilgiler Jack Dorsey’in SoundCloud’a 70 milyon dolar yatırdığını söylüyor.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası