Uzaylı mı? Parazit mi? Güçlü Radyo Sinyali Tespit Edildi!

1.036

Yaklaşık 100 ışık yılı uzaktan gelen esrarengiz bir sinyal tespit edildi. Uluslararası astronomlar tarafından tespit edilen bu sinyal Dünya dışı ultra zeki canlılar tarafından gönderilmiş olabilir. Sinyal, 15 Mayıs 2016 tarihinde Herkül takım yıldızında bulunan HD164595 gezegen sisteminden geldi. Ve bu sinyalin tespiti Rusya’ya bağlı Karaçay-Çerkesya bölgesinde bulunan RATAN-600 radyo teleskobu tarafından yapıldı. Sinyalin geldiği yön araştırmacılar tarafından sürekli olarak izleniyor. Şuan için kaynağı hakkında herhangi bir saptama yok.

Kardaşev ölçeğine göre Tip II seviyesinde bir medeniyet tarafından gönderildiği şüpheleri yoğunlaşıyor. Bizim bu tarz bir sinyali gönderebilmemiz için bir kaç bin yıl gelişmemiz gerekiyor. Eğer bu direkt olarak bilinçli gönderilmiş bir sinyal ise medeniyet kara delik enerjisini istediği gibi yönetebiliyor demektir. Bu durumda Tip III medeniyeti diyebiliriz. Gelişmişlik seviyesi ise bizden 100 bin ila 1 milyon yıl daha ileri olabilir.

Bir diğer ihtimail olarak kütleçekimsel mikromercekleme olayı ile sinyalin Dünya’ya doğal aktiviteler sonucu gelmiş olabileceği düşünülüyor.

 

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası