Vatikan’dan Eşcinsel Rahip Hakkında İlginç Karar !

1.016

Geçtiğimiz günlerde, 43 yaşındaki Vatikan’daki Polonyalı Üst düzey din adamı Krzysztof Charamsa, Eşcinsel olduğunu açıklamıştı.

Üst düzey din adamlarına verilen “monsenyör” unvanına sahip olan Krzysztof Charamsa, 2003 yılından beri Papalık İnanç Doktrini Kongregasyonu’nda görevli.

lişkisinin olduğunu ve kimliğiyle gurur duyduğunu belirten Charamsa, “Bu itirafı tüm eşcinsel rahip arkadaşlarıma adıyorum. Birçoğunun bugün benim yaptığımı yapacak cesareti gösteremeyeceğini bilsem de onlara mutluluk diliyorum” dedi.

Charamsa’nın açıklamayı Vatikan’da aile konusunun görüşüleceği Kilise Meclisi (Synod) toplanmasından bir gün önce yapmasını Vatikan “sorumsuzluk” olarak niteledi.

atolik Kilisesi’nin yönetim merkezi Vatikan’ın tepkisine rağmen, Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco’nun eşcinsellik konusuna Kilise’nin genel öğretisinden daha yumuşak yaklaştığı biliniyor.

Kilisenin eşcinsellere yönelik yaklaşımında da Para Francesco’nun göreve geldiği Mart 2013’ten sonra az da olsa bir değişim gözlemlenmişti.

Eşcinsel olduğunu ve bir sevgilisinin bulunduğunu itiraf eden Monsenyör Charamsa, “Kilise ve cemaatimin benim kim olduğumu bilmesini istiyorum: Kimliğinden mutlu ve gururlu eşcinsel bir rahip. Bunun bedelini ödemeye hazırım, ancak bu arada Kilise, inançlı eşcinseller karşısında gözlerini açmalı ve onlara, aşk hayatından mahrum kalmalarına ilişkin sunduğu çözümün tamamen insanlık dışı olduğunu anlamalı” ifadelerini kullandı.

Eşcinsel rahip, dün tüm görevlerinden alındı.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası