Volkswagen Yaptığı Hileyi Kabul Etti

180

Alman otomobil devi Volkswagen, ABD’de yürütülen soruşturma sonrasında dört silindirli otomobilleri ve Audi’nin dizel modellerinin ABD’de satışını durdurduğunu açıkladı.

VW’nin sözcüsü AFP’ye yaptığı açıklamada, “O satışların durdurulduğu bilgisini onaylıyorum” dedi. Satışı askıya alınan söz konusu modeller VW’nin ABD satışlarının yüzde 23’üne denk geliyor. Yılın ilk 8 ayında firma ABD’de 280 bin araç sattı.

Volkswagen AG, ABD hava kirliliği testlerinde yıllardır hile yaptığını kabul etmesinin ardından yaklaşık 7 yılın en büyük düşüşünü göstererek Volkswagen AG, emisyon hilesi yaptığını kabul etmesinin ardından yüzde 17 değer kaybetti.

NE OLMUŞTU

4 silindirli 2.0 TDI tipi motorların bir yüklenen bir yazılım ile emisyon testlerinin manipüle edilmesinden dolayı araçların belirtilen nitrojen oksid salımından 40 kat daha fazla salınım yaptıkları tespit edildi. Eğer bu suçlama nedeniyle 18 milyar dolarlık bir ceza kesilirse VW Grubu’nun bu yükün altından kalkması çok zor olacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası