VSS Unity İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

1.113

Virgin Galactic’in yeni uzay mekiği VSS Unity, ilk süzülerek serbest uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Virgin Galactic, 2014’teki trajik kazanın ardından insanlı uzay yolculuğu hayallerini sürdürmek için çok önemli bir adım attı. Şirketin SpaceShipTwo sınıfı yeni uzay aracı VSS Unity, ilk süzülerek test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Araç sadece 10 dakika boyunca serbest bir şekilde süzüldü ve uçuş boyunca hiçbir zaman Mach 0,6’dan daha hızlı uçmadı. Ancak bu uçuş, Unity’nin gerçek hayatta nasıl bir uçuş davranışı göstereceğini anlamak için yeterli miktarda verinin elde edilmesi için yeterli oldu.

2017’de roketli uçuşları görmeye başlayabiliriz. Uçuş programı büyük olasılıkla Virgin’in ihtiyaç duyduğu bilgiyi ne kadar çabuk alacağına bağlı olacak. Yine de başarılı bir başlangıç ve ilk testin beklenenden daha iyi çıkması göz önüne alındığında, şirketin insanlı uzay uçuşları tahmin ettiğimizden de erken gerçekleşebilir.

Virgin Galactic, dünyadan 110 kilometre yükseklikteki altı kişilik uzay uçuşları için kişi başına yaklaşık 250.000 dolarlık bir ücret talep ediyor.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası