Whatsapp’a Twitter’daki @Mention özelliği geliyor!

262

Bilindiği üzre son aylardaWatsapp neredeyse her hafta yeni bir özellik katmakla meşgul. Şimdiki özelliği ise henüz test aşamasında olan ve Twitter’ın bir özelliği olarak kullanılan ‘mention’ sistemi.

Twitter’da bu özelliği attığımız bir tweet’te bahsetmek istediğimiz kişinin kullanıcı adını @kullanıcıadı (örn: @dubakimcom) şeklinde yazarak kullanıp kendisiyle iletişim kurmuş oluyorduk.

Whatsapp’ta bu özelliğin güzelliğini farketmiş olacak ki özellikle grup konuşmalarında örneğin arkadaşımızı ilgilendiren bir konu olduğunda aynı Twitter’da olduğu gibi kullanıcı adını yazarak kendisinin de haberi olacak biçimde bahsedebileceğimiz bir özellik getirmeye hazırlanıyor.

whatsapp-mention2

Şu anda ilk testleri yapılan bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil ama özellik gerçekten fazla fazla işe yarayacaktır.

Görselde bir arkadaşınız bir grupta sizden bahsettiğinde Whatsapp’ın sizi o gruba davet edebileceği bir link göndermesi de görülmekte.Bu aynı zamanda da kurduğunuz bir grubun linkini katılmasını istediğiniz bir arkadaşınıza direkt olarak gönderip onu gruba davet edebileceğiniz anlamına da geliyor.

Özelliğin ne zaman gelebileceği hakkında henüz net bir bilgi yok ancak Whatsapp’ın yeni özellikler için yaptığı testler fazla uzun sürmediği aşikâr ve bu özellik önümüzdeki haftalarda güncellemelerde kendini gösterecektir.

 

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Onaylayarak kabul etmiş sayılırsınız, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Onaylıyorum Ayrıntılı Bilgi

Gizlilik ve Çerez Politikası